| anonim_4396 a întrebat:

De ce laptele proaspat din vaca se strica mai repede decat cel din comert?
De ce laptele din comert poate sta zile intregi fara sa-si schimbe gustul iar laptele proaspat din vaca efectiv se transforma in sana dupa doar 3 zile la frigider si prinde un miros ciudat?

Răspuns Câştigător
| Vlaaad a răspuns:

Suntem într-o epocă a consumerismului.

Majoritatea producătorilor își doresc să aibă pe piață cele mai bune alimente, să le țină să nu se strice în stocuri, iar oamenii să cumpere doar de la ei.

Se folosesc diferite chimicale și alte substanțe, acum că o fi sau nu bune pentru corpul uman nu știu. Poate nu fac nimic rău, sau poate fac doar dacă consumi mai mult. Nu sunt în domeniu așa că nu mă pricep.

Totuși te pot asigura că laptele proaspăt din vacă e cel mai bun pe termen lung happy

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tot ce e natural se strică mai repede, de aia.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cred ca laptele din comerț trece prin aceleași proceduri prin care trece apa de la robinet.