| Xenoverse1 a întrebat:

De ce lumea de azi sunt oameni saraci si oameni bogati? Oamenii saraci de ce nu pot deveni bogati si oamenii bogati raman bogati? De ce oamenii saraci sufera tot mai mult si de ce nu este dreptate pentru ei? De ce nu suntem toti egali, oare de ce?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea multa nedreptate cauza principala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu toți saracii au noroc. Pentru ca nu toti saracii muncesc sa fie bogati, pentru ca nu toți saracii isi misca curul sa faca ceva. Si sunt suficienti bogati care au pierdut totul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce lumea in de azi sunt oamenii saraci si oamenii bogati?
Pentru că după ce lumea a trecut de la orânduirea comuna primitivă acum 50000 de ani, așa a fost întotdeauna, oameni bogați țo oameni săraci.
Oameni saraci de ce nu pot deveni bogati
Nu este așa. Oamenii săraci pot deveni bogați. unii și devin.
si oamenii bogati raman bogati?
Nu toți oameniii bogați rămân bogați.
De ce oamenii saraci sufera tot mai mult
Ei suferă, dar dacă suferă nu sărăcia este de vină, și nici cei bogați nu sunt de vină de sărăcia celor săraci.
si de ce nu este dreptate pentru ei.
Fiindcă sistemul de justiție care împarte dreptatea nu se ocupă cu problema asta, are alte treburi de făcut.
De ce nu suntem toti egali, oare de ce?
Pentru că este imposibil să devenim toți bogați, așa este lumea de azi făcută. Nu o poate nimeni schimba. Au încercat comuniștii și au eșuat.
Cunosc motivul pentru care pui aceste întrebări, o să te contactez în privat să îți ofer o soluție în curând, la problema dtale de bază.

| Celcestietot a răspuns:

Nu suntem cu totii egali din aceste anumite puncte publice de vedere, pentru ca lumea aceasta apartine oamenilor lui Satana si nu s-ar putea incerca sa fie schimbata fara oamenii lui Dumnezeu, asa ca alatura-te noua daca nu ai facut-o deja, pentru a crea o lume mai buna!

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De ce? Pentru ca oamenii săraci nu sunt destul de determinați sa își depășească condiția, prefera sa rămână asa cu situația lor financiara de pe o zi pe alta, când ar putea sa fie motivați și sa muncească mult, ca într-un final sa ajungă unde au dorit. Și eu am avut o situație financiara proasta, când eram copil părinții mei nu își permiteau multe, trăind la tara... Dar cu perseverenta familiei mele am reușit sa avem un acoperiș deasupra capului la oraș, sa finalizez niște studii, sa merg la o facultate ca ulterior sa fiu împlinit din punct de vedere financiar, nu ma consider bogat, nici nu vreau sa fiu, doar sa am tot ce îmi doresc, nu toate odată, dar sa le am.

De ce oamenii bogați rămân bogați? Exceptând rarele cazuri în care cineva se îmbogățește peste noapte, caz în care acea persoana nu știe sa ii gestioneze pentru a putea câștiga și mai mult și de a avea un venit constant, persoanele bogate rămân bogate pentru ca au fost suficient de deștepte sa își păstreze averea, la fel cum au fost suficient de deștepte cât sa o capete.

Mai devreme intrebai de strategii pentru casele de pariuri sportive... Uite de aia oamenii săraci rămân săraci. Dacă vrei sa îți depășești condiția în primul rand renunță la pariuri și focuseaza te pe studii, sau dacă nu ești în stare măcar pleacă în afara la munca, cunosc rude care au plecat la lucru în construcții, iar peste ani și au făcut propria firma de construcții... Dar peste ani, poate chiar mai mult de 10 ani, dar într-un final au reușit, decât sa stai o viata în România pe un venit mizer mai bine pleacă în strainatate, sacrifica-ți o parte mica din viata. Dar gândește te, ca banii nu înseamnă chiar totul

| vodami92 a răspuns:

Mie mi-e scarba de oamenii bogati! nu imi plac deloc! oameni de genul asta imi mananca inima ficatii!

| SimonaBubu a răspuns:

Pentru ca nu meritați.Va plângeți de fiecare data în loc sa faceți ceva pentru un trai mai bun, sunteți invidioși, niște furaciosi și niște scârbe de oameni care nu aveți mai nimic de bun cu viata voastră. Pune-ti mana la munca și nu mai vă f*teti ca să nu mai faceți copii sa va plângeți pe cei bogați si deștepți.Ma feresc de voi ca raia ca voi a-ți fi în stare sa omorâți pe bietul om "cel bogat" ca crăpați voi de invidie și frustrare.De aia cei săraci nu au dreptul la fericire ca trăiți degeaba și faceți rău la alții.