| andreea2346 a întrebat:

De ce lumea se uită ciudat la alții și îi judecă când spun că nu au pe nimeni/nu vor să aibă pe nimeni? Nu înțeleg de ce îl/o freacă grija pe x dacă y are soție/soț sau nu. Eu nu văd rostul acelor întrebări laughing

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Nu degeaba imnul tarii se numeste "Desteapta-te romane".

7 răspunsuri:
| Antisistem11 a răspuns:

De ce? Gura lumii doar pământul o astupă.

| Freya1 a răspuns:

Sunt multe cauze.Sunt persoane ce au o relație sau o caznicie in care nu sunt fericiți si atunci au invidie pe cei singuri de ce nu se chinuie si ei.Sunt alti homofobi sau foarte curioși daca acea persoana nu cumva place acelaș sex.Sunt persoane ce au trăit si crescut cu gândirea ca de la N varsta trebuie neaparat sa ai pe cineva (Si eu sunt de acord ca dupa o varsta trebuie sa iti faci o familie dar nu sunt fixată pe asta, nu am o parerea proasta despre cei ce nu o fac). Sunt persoane ce analizează situația ta cu gândul că poate cine stie cum esti tu ca om de nu te ia nimeni etc.Deci mai pe scurt din curiozitate.

Eu pățesc o chestie ce din perspectiva mea e mai mult invidie decat curiozitate sau altceva.Momentan stau la tara si aici majoritatea fetelor (si nu dor aici dar predomină mai mult prin zonele astea) au copii de destul de tinere si multe dintre ele rămase din greșală însărcinate sau ce stau cu bărbați lor doar pentru ca au copil, ca nu le-a luat altcineva pentru ca li s-a dus vorba (cum e la tara), sau ale căror bărbați se comporta urat cu ele da nah au copii si etc ce pur si simplu nu incap de mine ca nu am copii la 26 de ani. Mereu ma intreaba daca nu am copii, daca nu imi plac copii, daca nu fac copii etc.Iar eu am tras o concluzie.Ba,e frumos sa ai copii, e un sentiment aparte dar cele ce ma intreaba sunt cele ce au ales gresit persoanele cu care sa ii faca, au bărbați ce nu le ajuta, au facut prea devreme si acum nu mai pot sa aiba parte de atata libertate, au foarte mult stres pe umeri ca doar nu s-au oprit la 1 si cumva intreaba asta din invidie consider eu.Pentru ca oricât de curios ai fi, daca nu faci parte din familia mea ar trebui să sti ca rahaturile astea nu se întreabă, ca poate acelei femei nu ii plac copii sau mai rau, nu poate sa faca si tu nu faci altceva decât sa răsucește cuțitul im rana...

| Invictusman a răspuns:

Au IQ -ul echivalent cat mucul lor din nas de aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că poate acele persoane întrebate au o anumită vârstă și dacă sunt tot singure, unor oameni li se par ciudate sau ieșite din comun sau că acele persoane au probleme psihice de nu au putut să se cupleze până acum.

| stefiiii3 a răspuns:

Intrebari tampite si fara sens.

| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Omul e bun și rău fiecare are părți ascunse dar după pararea mea omul care critica ca aia/ăla nu are soț/soție

Este de fapt un/o needucat/a

Dacă ar avea cei 7 ani de acasă s-ar simți si ei măcar puțin