| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De ce lumea se uita foarte ciudat la mine? Chiar si copiii de 8 ani se uita ciudat la mine (parca as fi un extraterestru)

14 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poate că fizicul tau atrage priviri sau modul de a te îmbraca (fie într-un sens pozitiv sau negativ). Când o așteptai pe mama ta la magazin, ai scos cuvinte pe gura până să râdă aceia de tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Chiar nu știu ce ar putea fi. Oricum, nu ar trebui sa te intereseze părerea altorawinking.

| Mogiojojo a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Tu ce varsta ai?

| Dismally a răspuns:

Poate ca esti big grin Sunt convins ca ti se pare tie doar, nu se uita nimeni ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi noi de unde ai vrea să ştim? Oamenii se uită ciudat de obicei la persoanele mai atipice.De exemplu la cele care arată, se îmbracă sau se comportă diferit, mai ieşit din comun.Să fii diferit nu e neapărat un lucru rău, dar depinde şi ce aspect/e te diferenţiază de alţii.
Mai există şi varianta ca doar să ţi se pară că alţii se uită ciudat la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Văd mulţi puştani mai tot timpul singuri sau în gaşcă mergând pe stradă cu căştile în/pe urechi.Deja a cam devenit o normalitate, cred eu. Poate faci tu nişte mişcări mai ciudate fără să-ţi dai seama sau, cum am mai spus, doar ţi se pare.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Poate ai stima de sine scăzută şi din cauza asta ai tot felul de frici,printre care şi frica de a fi catalogat într-un anumit fel de către ceilalţi şi asta te poate face,fără să conştientizezi, să te comporţi mai ciudat când eşti în preajma altor oameni:să ai o postură mai ciudată, un mers mai ciudat, gesticulaţii, expresii faciale mai ciudate.

| Mogiojojo a răspuns:

Si la mine se intampla sa stii. Eu cred ca ne comportam ciudat de frica sa nu fim judecati in unele momente.

| Mogiojojo a răspuns:

Si ce mi se pare mai ciudat e la copii. Adica eram in autobuz si pe scaunul din fata era o fetita de 5-6 ani (nu ma pricep) si se juca ea pe telefon si cand a intors capul si m-a vazut a inceput sa se holbeze, dupa care iar s-a intors la telefon si apoi iar a inceput sa se holbeze. Nu stiu exact dar eu cred ca eman un anumit tip de energie pe care multi oameni n-o vad si n-o cunosc. E un fel de aura (halo). Poate aura noastra e diferita de a majoritatii oamenilor. Apropo, absolut toti avem o aura.