| Rebecatr a întrebat:

De ce ma simt ciudată după o despărțire? De ce plâng mereu când se lasă seara? De ce îmi sta gândul doar la el? Din moment ce eu am spus sa ne despărțim pentru ca ma simțeam enervantă pentru el. De ce simt în suflet gol când știu ca e mai bine să fim despărțiți? Cum sa scap de aceasta depresie? Menționez : Eu nu am fost așa niciodată (nu știu ce e cu mine) (nu vreau sa fiu asa)

Răspuns Apreciat de Editori
| Clabuc a răspuns:

Pai este normal...chiar daca nu mergea, te-ai atasat.O perioada o sa te simti asa, dar o sa treaca. Aminteste-ti mereu ce te-a determinat sa te desparti, cum te simteai si o sa realizezi ca asta ai considerat ca este bine, deci sa accepti decizia. Daca te simteai enervanta pentru el, e posibil sa ai o stima scazuta, ai putea in timpul asta sa lucrezi la propria persoana, sa corectezi lucrurile care te fac nesigura, apoi sa intri intr-o relatie.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pentru că orice despărțire doare, chiar dacă a fost cea mai bună opțiune.
Cu timpul toate trec, inclusiv starea pe care o ai acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca il iubeai! Orice despărțire doare, dar privește înainte..Asta înseamnă că nu te merita!