| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

De ce mai trebuie trăită viața asta în secolul 21?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Viata trebuie traita pentru ca ai oportunitatea sa le arati tuturor cine esti.
Ai oportunitatea sa le arati tuturor celor care te-au discriminat, subestimat cine esti si ce poti.
Viata trebuie traita pentru ca e dureros sa te sinucizi, stiai ca oamenii "fac pe ei" cand se sinucid? e urat...
Viata trebuie traita pentru ca poti ajuta pe cineva care are nevoie si asta poate sa valoreze mai mult decat iti imaginezi.
Viata trebuie traita pentru oamenii care au luptat sa traiesti in democratie.
Viata trebuie traita pentru fiecare copil care se joaca pe strada si nu cunoaste problemele adevarate din aceasta realitate, fiecare catel care alearga de nebun si fiecare om care spera la o zi mai buna.
O zi frumoasa! Nu mai pune asemenea intrebari! :3

47 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Pentru ca mancarea, ilegalele si legalele, noaptea sunt misto, babaciuneo nu te opri din sperat

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sau apropiat vremuriile acelea de final, nu mai e mult.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu trebuie.

| Celcestietot a răspuns:

Traiesti la fel cum au trait si alti oameni pana acum. Incearca sa faci ceea ce iti place si vei uita de aceasta stare.

| SilentRain a răspuns:

Întreabă un bolnav de cancer

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

De geaba, sunt minoră draga mea! crying

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Să sperăm, că simt că cedez sad dar nu contează!

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru J0B0MAT):

Ai dreptate, din punctul meu de vedere big grin

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru SilentRain):

El vrea să trăiască, eu nu.

| lilith16 a răspuns:

Si eu, da ce contează(((:

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

Măcar tu ai prieteni, eu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice rain.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Am „încercat", dar o fi de pomană, că tot la fel sunt.

| lilith16 a răspuns:

Nu am mulţi, puţini dar buni, indreapta-ti antenele spre cine te atrage, daca nu, o sa vina ei la tine

| mgtow a răspuns:

Ca sa nu mori de plictiseala

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

Am încercat, și online și offline, dar nu mi-a ieșit nimic. Mai bine interacționez doar cu cine aș fi obligată și gata, m-am săturat de atâtea speranțe false.

| RAY a răspuns:

| SilentRain are maxima dreptate

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

I-am „răspuns" și ei. sad

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Termina cu dramele astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine vrea si poate lupta cine nu cedeaza si se...
Viata sec 21 este doar pentru cei curajosi, optimisti si invingatori, pentru looseri e intr-adevar o povara.da tu esti mica ai tot timpul sa faci ceva si sa te schimbi viata iti va aduce multe bucurii si momente de astea asa e viata, sunt oameni care se integreaza si oameni care nu o fac. ar trebui sa fi axata pe scoala nu esti singura care nu are prieteni viata merge inainte, dar o sa vezi ca vei avea si prieteni si viata sociala dar asta depinde doar de tine daca astepti ca totul sa vada din cer la nevoia intamplarii nu stiu slabe sanse dar e greu fiindca parintii tai nu te inteleg si nu vor sa creada ca ai probleme si sa te duca la psiholog, nimeni nu te intelege, trebui tu sa nu cazi psihic si sa fii tare si sa iti continui viata asa cum e vor veni si momente mai bune dar trebuie avuta rabdare. daca stai pe net nu prea o sa reusesti.
Te poti implica in tot felul de activitati unde poti cunoaste persoane noi, am vazut ca iti place sa canti, mergi la un profesor de canto si tinete de canto sau la un dans acolo poti cunoaste pe cineva cu care sa te imprietenesti, te poti apuca de tenis de volei de inot de orice.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Mda, și așa nu are rost să te stresez cu „baiurile" mele. :@

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Trebuie sa iesi mai mult afara

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

În ultima vreme m-am „detașat" mai mult de net. Dar când am ocazia să ies, crezi că stau în casă?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Bravo, in seara asta esti cam nervoasa

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Dap

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

De pomană ți-aș spune „ce am", te-ai plictisi.
Nu, nu sunt la menstruație big grin

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu afirma ceva inainte, de unde stii ce as face, scriemi tu ai fost singura care nu ma tradat, ai tot timpul meu

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

crying serios?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da,singura,toate sau dus ca frunele in vant doar tu ai ramas langa mine ca EVA pana la moarte

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Dar dacă „pleci" și tu, și îi faci pe prietenii tăi să râdă de „baiurile" mele? crying