| CdeMetal a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor se cred urâți?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma bucur sa realizez ca traiesc in minoritate day dreaming

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca oameni mereu vor perfectiune si nici unul nu intelege ca frumosul sta in ochiul privitorului si nu trebuie se areti ca si o vedeta tv ca cineva sa te remarce si te vada frumos

| OldSoul a răspuns:

In general pentru ca noi suntem obisnuiti sa ne vedem in oglinda, o facem zilnic, ne observam defectele la fel de des, stim de ele, ne sar in evidenta si prin urmare le acordam o importanta mult mai mare decat merita, si asa noi ne consideram urati.

| Lioana a răspuns:

Pentru ca ce are altul pare mai bun decat ce au ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii au dreptate sa se creada asa.Iar altii doar exagereaza sau aleg sa se resemneze, fara sa incerce sa faca ceva sa-si schimbe aspectul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, like

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mai face pisica ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Este bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza societatii de rahat... Vezi pe unul mai frumos si te consideri urat desi tu esti frumos. Aici apare gradul de inferioritate care nu ar trebui sa existe in mod normal, ca nu e o diferenta intre tine si ala mai frumos, si ala are picioare, maini etc.etc doar putin farmec atata tot. Bineinteles exista si oameni urati. Dar eu mai sus am facut referire doar la cei frumosi...