| brokxy a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor urasc mirosul de peste? Mie chiar imi place mult laughing Stiu ca suna ciudat

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mie îmi place la nebunie.
Un om cu nas sensibil simte acest miros ca o agresiune insuportabilă. Se mai zice că un organ feminin nespălat miroase la fel. Poate de aia.

| Drimmero a răspuns:

Eu unul sunt innebunit dupa peste si icre in special, nu ma respinge mirosul de peste si de balta fiind obisnuit cu mediul asta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Imi place mirosul de peste, in timp ce se prajeste. Dar nu si atunci cand e crud.

| Bizon95 a răspuns:

Nu, nu suna deloc ciudat
daca de exemplu de la vreo 4-5 ani te duci la pescuit cu cineva drag iti place la nebunie, atunci ajungi sa asociezi mirosul considerat neplacut cu ceva foarte frumos din viata ta, asa ca evident iti v-a place

iar in general oamenilor nu le place mirosul de peste care nu mai e proaspat, ala e chiar neplacut

PS... NICI MIE NU IMI PLACE POZA TA, sorry!

| Yurisa a răspuns:

Mna, depinde si ce fel de peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place mirosul de peste. Ce nu-mi place este poza ta de profil, care ma irita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe mine (poza) laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil că îți inspiră mirosuri neplăcute. De exemplu de pește stricat.