| anonim_4396 a întrebat:

De ce modul in care exista Dumnezeu pentru mine este printrun psihopat care-mi joaca feste de cand eram mica si singurul mod de a il evita este sa ma izolez eu ca e corect sa o patesc si nu am dreptul sa fiu tratata ca un om normal?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Esti revoltat pe viata si iti versi nervii pe Dumnezeu. Daca nu iti place cum e viata ta, nu inseamna ca e vina Domnului. E din cauza ca gandesti negativ si faci numai alegeri proaste. Probabil ca iti lasi si viata condusa de alti oameni si unele decizii nu iti apartin si nici nu vrei sa accepti modul in care unii oameni iti controleaza viata. Ce te deranjeaza cel mai mult la viata ta? Sau ce ti-ai dori sa faci, dar nu poti?