| anonim_4396 a întrebat:

De ce multe fete cred ca nu sunt atractive daca nu au balcoanele la fel de mari ca Pamela Anderson? Cand vad posturi/intrebari de genul ma gandesc mereu la Keira Knightley, ea nu are mare branza si totusi e o femeie foarte frumoasa. Plus ca nu s/a schimbat o zi ( parerea mea ) de cand a jucat in primul film Piratii din Caraibe.

47 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Și mie îmi place Keira, e actrița cea mai atrăgătoare pentru mine. Tot cam așa consider și eu o femeie frumoasă. Nu mă interesează sâni și fund super mari. Nu înțeleg treburile astea. Mă interesează chipul, părul, ochii, buzele, să aibă cam 1, 70 și să fie slăbuță.
Love her attitude: "That [shoot] was one of the ones where I said: 'OK, I'm fine doing the topless shot so long as you don't make them any bigger or retouch.' Because it does feel important to say it really doesn't matter what shape you are."
Și Natalie Portman e mișto, mie îmi place să zic că e o Keira mai în vârstă. Nici Gal Gadot nu e super dotată, dar îmi place. La fel îmi plac Alicia Vikander și Jessica Alba.

| anonim_4396 explică (pentru Bacemi):

Nu imi place Gal G. E mult prea anorexica pentru gusturile mele. Am vazut/o intr/un film fast in furios intr/o scena care incerca sa para sexy dar mi s/a parut de tot rasul acea faza. Asta e. Alicia V imi place de cand am vazut/o in Ex Machina.

| Speed99 a răspuns:

Se pare ca in ultimii ani, oamenii au uitat ca orice poate sa fie "prea mare". Uita-te spre exemplu la Kim Kardashian - are fundul atat de mare incat arata de parca are pampers in pantaloni. Nu stiu ce e atractiv in legatura cu asta. Si cu sanii e aceeasi poveste.

| RAY a răspuns:

Dupa cum am mai scris aici frumusetea e subiectiva dar anumite trasaturi ca fata simetrica, ochii mari, parul lung, sanii mai mari, fundul bombat alcatuiesc anumiti Markerii genetici cu care suntem programati inca din nastere sa ne atraga la sexul opus
eu personal ma uit la fata fetei apoi la sanii, care da te excita puternic sau un fund frumos sau picioarele fetelor, fetele stiu ele ce stiu

| Drimmero a răspuns:

Si fetele cu sanii mici sunt atractive, atractivitatea nu vine doar pentru balcoanele ce le poarta, eu sunt atent la mult mai multe cand vad o femeie, de la atitudine pana la aspectul fizic,, daca mai si vorbesc cu ea, observ multe alte lucruri.

| Drimmero a răspuns:

E mai mult decat acceptabila, e frumoasa si terasele le are relativ bune.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Daca ar avea si sanii mari penisul tau ar fi in erectie in mod normal cand vezi vaginul penisul intra in erectie find cel mai puternic stimul vizual desigur nu pentru toti barbati doar aceia care au acei markeri genetici

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Aici iti dau dreptate! Nu ma ascund dupa deget/

Dar totusi esti caterinca pura))))) si faza aia de ieri cu matreata, cat am ras

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e vorba de dat dreptate,imagineazati ca exista studii facute pe mii de persoane, degeaba sunt caterinca mare pentru ca simtul umorului nu creaza atractie fizica,stramosi nostri nu erau actori de comedie nu asa a evoluat omul, sanii, fundul, fata simetrica, parul tot ce inseamna marker genetic este amprenta evolutiei umane

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate!

As fi ipocrit daca nu as recunoaste ca nu m-ar atrage tipa aia din poza sau ceea ce zici tu, pur si simplu e ceva nu as putea sa controlez si nici n-as vrea sa controlez, e ceva specific uman si biologic.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu inteleg ce e atractiv la asta http://media.tmz.com/......00x630.jpg si de ce naiba uni barbati o gasesc atractiva la fel cum nu inteleg de ce barbati cauta mai nou fete care poarta ochelarii, nu inteleg nici eu de ce le gasesc atractive http://www.one.ro/......e-15546761

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce-i cu baba aia plina de celulita? Bleahh

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu poti controla dorinta sexuala poti sa o reprimi rational, eu stateam in tramvai si una avea sanii mari si degeaba evitam privitul ca nu puteam imi datea placere

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu nu stiu ce e asa atractiv la aia, poate cum sunt multi grasi in usa ti-au schimbat preferintele in materie de atractia, habar n-am

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dar ce ai cu fetele care poarta ochelari?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cam asa e,, mai bine eviti contactul vizual decat sa te amagesti degeaba, mi se mai intampla si mie sa-mi sara privirea precum glontul cand mai vad pe una care e aratoasa tare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Absolut nimic, ti-am spus ca ma atrag acele fete, imi plac fetele cu ochelari, dar nu stiu de ce din moment ce nu cred ca e vreun marker genetic din nastere dobandit sau poate e atractie din cauza ca e ceva nou, mai diferit

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

E ce sa faci asta e, suntem masinari biologice conduse de niste instrucțiuni biologice

| T0T a răspuns:

La fel și la băieți cu lungimea penisurilor, fenomen mai întâlnit și care începe chiar și de la 11 ani.

| LoveSleep a răspuns:

Păi la ce mai vrei să facem motorboat?

| untu a răspuns:

Nu trebuia pusa funda ca ai scris niste prostii care nu o intereseaza nimeni!

| GoldenZenith a răspuns:

Pt că vouă vă plac ugerele mari, d aia laughing și bineînțeles că cele cu sâni mici sunt complexate de treaba asta.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Se poate ca sanii sa ne placa din cauza faptului ca am fost alaptati de mici la san =explicatie de la freud, freud avea o pasiune pentru mamici din cate vad, aceste fantezi sexuale mama -fiu sunt foarte dese sau fantezi tata -fica

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ete, eu sunt la polul opus, nu imi plac cu terasele exagerat de mari, mi se par deformate, cu silicoanele alea, e doar plastic de ele, nimic natural si pufos.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Pe cine intereseaza https://ro.scribd.com/......Moleculari

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dami mie o fata care te atrage foarte mult ca sunt curios sa vad

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu am tipare si etichete, e ceva spontan, ceva ce-mi trezeste reactii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cauta tenn hot si da-mi o poza cu o fata care te atrage fizic https://www.google.ro/......ps?/search

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ma atrag multe la prima vedere de acolo, dar una care sa-mi placa cu adevarat nu gasesc.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Da. numai gandindu mă la asta mi se face rău laughing

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mintea umana reprima multe fantezii sexuale mai ales voi fetele

| PersonajFictiv a răspuns:

Imi place si mie actrita.
Si cum arata dar si caracterul ei thinking

Am vazut fete foarte ok, dar m-ai scarbit prin caracterul lor,nu am putut sa le mai vad frumoase,nu mai le admiram corpul doar pentru ca prin caracterul lor jegos, de fitoase, m-au facut sa nu dau doi bani pe cum arata ele, chiar aveam o urma de dezgust cand le priveam.

Daca eu de exemplu pun mai mult accept pe felul ei de a fi, de a emana acea energie feminina, o sa vreau ca acea fata sa puna si ea la randul ei, tot mai mult accept pe caracterul meu, decat cum arat.Am trecut de varsta si perioada in care imi placeau chestiile superficiale,degeaba ai o tipa foarte frumoasa langa tine daca tu nu te simti inteles de acea tipa si te simti singur, oricat de frumoasa ar fi,asta nu o sa compenseze celelalte lipsuri.
Eu cred ca ele nu se gandesc la toata situatia,cred ca de asta se simt asa.
Adica, trebuie sa se gandeasca si sa defineasca frumusetea,iar ele sunt frustrate,pentru ca ele definesc frumusetea prin : sani, fund, picioare si cam atat.
Iar cand vine vorba de frumusete, sunt mai multe lucruri ce trebuie luate in calcul, iar ele nu o fac, deci sunt superficiale.

| syd a răspuns:

Pentru ca is proaste. oamenii is prosti. nu te-ai prins inca?

tipa aia le are mai mici ca un baiat de 12 ani. nu-s atractive daca te referi strict la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca voi spuneti mai mereu ca va plac alea cu tate mari

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiam ca frumusetea unei femei se rezuma doar la cat de mari are sanii laughing. Sau fundul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde de fata, poate pentru unele marimea formelor e mai importanta decat anumite lucruri rationale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.îmi plac și cele cu sânii mici, dar cele cu sânii mai mari sunt mult mai practice, dacă aș fi avut iubită cu sânii mari, i-aș fi folosit ca pernuțe moi, oi oi oi *așa am făcut și cu ai mamei*, hmmm...i-aș tăia pe ai mei, pentru că nu am iubită, cu mama nu îmi mai permit.
Și... da, ele au fost influențate de bărbați*mulți dintre ei*, au vrut să-i impresioneze și să-i cucerească, deci au decis să le urmeze standardele / preferințele idk... și de asta ele vor baloanie :}
poate, nu știu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt imature, batute-n cap.

| 1231242 a răspuns:

Cel mai probabil ca sa intrebi tu pe TPU, dar e parerea mea umila, nu o lua in considerare

| AndreiWeisz a răspuns:

Pentru ca marea parte a barbatilor nu putem sa negam ca aruncam privirea dupa o tipa cu sani mari.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Fiindca ce baiat sar uita la o fata cu sanii foarte mici.

| anonim_4396 explică (pentru AnoAnonima0):

Mentalitate foarte inapoiata.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim serioși.Nu cred că ți-ar place o fata scândură.Asa este instinctul omului.

| anonim_4396 explică (pentru AnoAnonima0):

Da, nimanui nu ii place o scandura dar noi 2 vorbeam doar de sani mai inainte. Tu ai dat din una in alta

| apz a răspuns:

Nici Rihanna nu are cine știe ce. Nici Beyonce. Și totuși, uită-te la ele că nu au niciun fel de problemă cu asta. Mentalitatea strică poporul. Toate vor să fie la fel. Nu vor să fie mai speciale. Și bărbații au partea lor de vină. Însă cea mai mare vină o au femeile și modul lor de gândire.

| apz a răspuns:

Am văzut pe Instagram mai multe meme-uri cu ea. Nu cred că a ajuns așa. Dar, să dau totuși un search pe google.

| Habbsha a răspuns:

Pentru că n-au minte, așa că speră la ceva mai ușor de obțiunut.