| goth123 a întrebat:

De ce multi dintre voi sunteti fatfobici? Am observat ca fetelor grase li se spune "doamna" iar celor slabe li se spune "domnisoara" chiar daca sunt de aceeasi varsta.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai sunt și unele de le spui "domnia ta" și - in prostia lor cu țepi - ințeleg că le spui "vită" (așa o fi obișuit să i se spună?!).

De exemplu aici:

https://www.tpu.ro/......t-pe-baza/

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu mai prelua cuvinte si concepte straine in limba romana. Asta e cultural apropiationwinking

| Invictusman a răspuns:

Te consumi prea mult cu chestia asta, încearcă sa te mai maturizezi! Poți sa slăbești oricând, chestia e sa vrei cu adevărat sa au motivație și ambiție, nu e ceva bătut în cui.și eu când aveam 20 de ani mi se spunea Domnul asa ca te stresezi prea mult cu lucruri nesemnificative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipele grase par mai batrane.