| troleibuz a întrebat:

De ce multi tineri de 20 de ani sunt life coach? De ce ar lua cineva sfaturi de la un om care abia acum isi incepe viata? De ce sunt bagati in seama?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pentru ăștia de 12-14 ani ei sunt aia experimentați.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Incearca si ei sa faca ceva ca sa para mai maturi si importanti. Una e sa ai niste experienta in spate chit ca ai 23 de ani ca in cazul meu si alta e sa te dai life coach care in teorie e cu totul si cu totul altceva. Daca ai un mod de gandire mai matur, daca ai trecut prin chestii atunci si doar atunci iti poti permite sa dai niste sfaturi si niste pareri dar tinerii astia de vreo 20 de ani ( cativa din ei chiar nu ) care sunt tinuti si protejati si "adaptati" pe deplin societatii actuale sincer sa fiu nu cred ca ar trebui sa se ridice la rangul de life coach sub nici o forma. Sunt bagati in seama pentru ca sunt altii mai mici ca ei, mai "destepti" ca ei care ii asculta. Ca si asa zisii influenceri de pe yt. Ai nevoie de cineva sa iti zica ce sa faci, cu cine sa te vezi, ce sa zici si cum sa te imbraci? Nu se poate pune cutia aia caruia ii zicem cap la contributie sa gandeasca oleaca? ( asta a fost mai mult pentru aia mai mici )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru că au talent oratoric și reușesc să-și convingă interlocutorii, cum e Selly de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pe unii chiar ii duce capul si, in 20 de ani, poti acumula extrem de multa experientă, depinde de ce viata duci