| DenisaNicoletaG a întrebat:

De ce ne batem joc de cei ce tin cu adevarat la noi?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Uneori din nepasare, dar tind sa cred ca de multe ori o facem fara voia noastra.

De multe ori lucrurile difera in functie de perspectiva din care sunt privite.
Cum era aceea imagine cu o cifra notata jos, si doua persoane se uitau la ea din parti opuse, una o vedea ca fiind 6, cealalta ca fiind 9. Asa e si aici, poate ca uneori, varianta care ne pare noua mai corecta, este cea gresita pentru cealalta persoana, si poate, ambii au dreptate si exista o cale de mijloc, dar e greu de gasit.

Incep sa cred ca si eu mi-am batut joc de unele persoane fara voia mea crezand ca ce fac eu este bine, si asa am tras concluzii pripite.
Viata e mai complexa decat vrem noi, si de multe ori realizam prea tarziu unde am gresit.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai asteptari de la alti asa patesti mereu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Care-s aia?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... ce fel de intrebare e asta? (daca nu cumva te adresezi unei anumite persoane care ar trebui sa vada intrebarea)

Si mai de graba, ce fel de raspuns te astepti sa iti dea cineva la aceasta intrebare? Sau poate te-ai gandit ca este o intrebare buna (psihologica) care sigur ar pune in dificultate lumea care ar incerca sa raspunda si ar considera ca tu ai reusit sa gasesti intrebarea "vietii" prin ceea ce ai spus. (sper ca stii ca era o oarecare ironie acolo).

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cmf man?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

OOOOOOO. Sincer am facut un dus si mi-a venit stralucita idee de a da un tur sa vad ce s-a mai schimbat pe aici.
La intrebarea asta am vazut ca nimic.
In rest... incerc sa reusesc in domeniul meu.
Da tu?

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Inca mai esti in Timisoara? am auzit ca te ai insurat cu o fata de pe TPU e adv?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

laughing)) nu te-ai schimbat deloc. Nu, cum naiba sa ma insor de acum :/
Daca m-ai sters de la prieteni...
Da tot in TM sunt si o sa fiu in urmatorii ani.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Te am sters ca imi era amanta geloasa ca o insel cu tine, e nebuna fumeia

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

De asta ne batem joc de persoanele care tin la noi, ca sa ii dai si un raspuns la intrebare.

Mna bine omule. Eu o sa ies acum big grin ne mai auzim

| DenisaNicoletaG explică (pentru DoarBogdan):

E pur si simplu o intrebare, trebuie sa fiu taxata?

| DoarBogdan a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Taxata? nu am cerut report sau prostii de astea...
Numai ca stii si tu cred. ca e o intrebare care nu prea ar ajuta pe cineva :/
Daca chiar vrei sa intrebi ceva de genul, leaga-te de o situatie existenta in societatea de astazi, o problematica. Sau o conceptie filozofica abstracta care ar crea controverse in mintea cuiva, dorindu-si sa dea un raspuns, dorindu-si sa vrea sa afle si parerea ta sau a celorlalti de aici.

| DenisaNicoletaG explică (pentru DoarBogdan):

Nu mai zic nimic happy

| Lioana a răspuns:

Eu nu fac asta. Tu de ce o faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plăcut să-i vezi pe alții nefericiți.Asta să fie oare?thinking
Puține persoane țin "cu adevărat" la tine.De fapt probabil că nici n-ar trebui să folosesc pluralul.Dar oricum, îți bați joc pentru că tu nu simți la fel, ei devin vulnerabili și e atât de simplu...atât de simplu să obții ce vrei de la ei.
Oricum, nu toți fac așa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece credem ca acei oameni ne apartin.
Dar constiinta umanã este foarte limitatã, nu ne amintim cum am fost si noi rãniti odatã si facem la fel, nu ar trebui sa fim mândri sau milã de o persoanã, doar rusine de noi insine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu stim sa fim recunoscatori si sa apreciem ceea ce avem, si avem impresia ca ni se cuvine totul. Nu ne dam seama ca oamenii aceia nu sunt obligati sa tina la noi si pot renunta oricand, dar aleg sa nu o faca. Noi credem ca ne apartin si ca vor fi acolo, indiferent ce facem noi.

| Romanul86 a răspuns:

Unii și unele își bat joc deoarece se cred superiori sau superioare se cred miezul din dodoașcă. Oricum cine își bate joc de cineva care îl iubește are un caracter infect.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu am facut niciodata asa ceva.