| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce ne facem griji pentru ziua de maine?

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca nu avem indeajuns de multe activitati sa ne ocupe timpul pe ziua de azi.Grijile sunt pentru persoanele plictisite.

| ShaOfHatred a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca viitorul nostru depinde si de ceea ce facem azi.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna pentru ca psihicul nostru s-a adaptat probabil cu ingrijorare,pentru ca viitorul este imprevizibil! Nu te ingrijora,nu te teme! Traieste prezentul si ai sa vezi,ca se ilumineaza mintea identificandu-te cu ganduriile tale! O problema traieste in timp,in clipa de acum se dizolva, pentru ca prezentul etern este mai puternic si mai profund ca orice problema! big grin Multa sanatate! big grin