| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne place sa stam langa o persoana?

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Pentru ca fiinta umana a fost facuta sa existe in comuniune cu alte persoane

| Smmo a răspuns:

Pot fi multe motive. Nu stiu daca te-ai referit doar la cupluri, eu am altceva in vedere momentan. Pentru ca ne intelege, ne iubeste, ne amuza, ne face sa ne simtim mai putin singuri, ne incurajeaza, ne apara...

| Continchiscontsters a răspuns:

Pai stai ca vrei sa stai ca alegi cu propria voința și conștință sa stai lângă el sau ia. Și eu ași vrea sa ascult până la infinit cât ma lasă Dumnezeu pe lumea asta a-și asculta vocea ei glasul ei până ma duc dracu și crap pana la ultima clipa și moment a-și ascult vocea ei glasul ei cuvintele ei

| Continchiscontsters a răspuns:

Mai ales dacă o iubești rău de tot mai ales dacă o iubești cu Adevărată mai ales dacă o iubești fără limita incondiționată și orice bariera atunci sa vezi ce se întâmplă cu inima ta în fiecare zi și moment și clipa din viața ta ști cum te faci? cenușă durerea aia te mănâncă de viu pe viu iar te faci cenușă iar te mănâncă de viu iar te faci cenușă iar te da de pământ iar te faci cenușă devi un cadavru o cenușă purtată de vânt în colo și în coace unde te bate vântul acolo te îndrepți Doar Tu și Dumnezeul ști Adevărul nimeni nu va ști câtă durere o sa zacă în tine zi de zi... Și uite așa iar mori iar învi iar te faci cenușă și dat de pământ nu doresc nici la cei mai mari dușmani la oricine nu doresc așa durere...

| spuncevreau a răspuns:

Fiecare are motivele lui/ei

| AndreeaCrin988 a răspuns:

Pentru că oamenii sunt ființe sociabile și nu pot sta singuri toată viața lor. Oamenii trebuie sa stea pe lângă alți oameni, pe lângă familie, prieteni sau parteneri.