| RAY a întrebat:

De ce nu accepta romanii imigranți? Din moment ce 7 milioane de romani sunt plecați in lume?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Depinde si despre ce natie de imigranti vorbim, eu vad ca sunt foarte tolerati imigrantii in tara, mai ales cei din partea asiatica, africana care vor sa munceasca cinstit si sa fuga din saracia de acolo.

| Invictusman a răspuns:

Doi imigranti au avut o altercație acum câteva zile, unul a fost ucis, iar celalalt o ajuns la spital grav rănit! Prevăd ca se vor mai incaiera în viitorul apropiat, sau se vor incaiera cu Rromii noștri.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Crezi că alte țări nu fac așa? Ai auzit ce a făcut Anders Breivik în Norvegia în 2011? Oamenii nu acceptă emigrați fiindcă se tem de schimbare, se tem de ce e nou. Breivik a spus că se diminua din cultura norvegiană din cauza emigranților. O cultură nu se poate distruge deoarece, deși vin mulți emigranți, ei sunt de prin toate colțurile lumii (francezi, englezi, germani, africani, americani, indieni etc) astfel că nu există o nouă cultură care să concureze cu cea nativă. Astfel, singurul mod prin care o cultură poate fi distrusă e dacă vine o altă cultură peste ea, nu dacă vin câteva mii de oameni, fiecare cu cultura lui.

| cedry2kkk0 a răspuns:

Eu accept pe oricine happy