| OtraGheaLa a întrebat:

De ce nu am tarie de caracter si prind mila de oameni chiar daca pe unii nu ii cunosc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul nu ai sa mai simti mila pentru orice necunoscut, pentru ca vei realiza ca tot tu ai de pierdut.

7 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu ştiu, dar nu cred că de asta ţine tăria de caracter. Faptul că îţi e milă de unii oameni e pur şi simplu o altă trăsătură a caracterului tău.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Care trăsătură? Asta, mila pentru unele persoane.

| Seba2013 a răspuns:

Eu i-as da funda la francut.
Este nevoie de tarie ca sa faci un bine.
De exemplu eu.....crede-ma ca este o pacoste pentru mine sa pierd timpul pe TPU. Dar ce sa faci, cateodata trebuie sa te pui pe marginea abisului.

| francut a răspuns:

Mila, nu inseamna lipsa tariei de caracter.
E bine sa fii milos, mai ales cu cei ce au nevoie. Si asta nu inseamna numai a da de pomana. Si o vorba buna face mult; o mana de ajutor unei batrane in tren, etc. Tine si de educatie.
Taria de caracter insa, inseamna ca esti hotarat in ce faci, ca stii ce vrei, ca-ti respecti cuvantul dat chiar daca ai de pierdut, ca ai puterea sa-i sprijini/ajuti pe ceilalti...

| RoxanaY a răspuns:

Crezi ca nu ai tarie de caracter. De fapt ai prea multa umanitate.
Ar fi bine daca ar fi multi semeni asa.

| SSD23 a răspuns:

De importanta extrema pentru oameni:

Situația actuală din România, protestele și cum aruncă evreii și marionetele lor vina pe dușmanii lor pentru ce fac chiar ei

https://www.seruah.com/situatia-actuala-din-romania-protestele- si-cum-arunca-evreii-si-marionetele-lor-vina-pe-dusmanii-lor- pentru-ce-fac-chiar-ei.html

Eroii sunt denigrați și eliminați, hoția și non-valorile sunt promovate: România, trezește-te, educă-te, reacționează!

https://www.seruah.com/eroii-sunt-denigrati-si-eliminati-hotii- si-non-valorile-sunt-promovati-Romania-trezeste-te-educa-te- reactioneaza.html