| Andrei02132 a întrebat:

De ce nu avem nevoie de eroi in societatea contemporana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca am avut prea multi in alte epoci si in mentalul colectiv s-a intiparit ideea ca i-am avut degeaba.

| Andrei02132 explică (pentru corbulalbrosu):

Este bun raspunsul, dar caut altceva... un argument mai puternic.

8 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Definește te rog ce înseamnă un erou din punctul tău de vedere.

| Andrei02132 explică (pentru TSO7):

Persoană care se distinge prin vitejie și prin curaj excepțional în războaie, prin abinegație deosebită în alte împrejurări grele ori în muncă.
Avem o temă de dezbatere peste două zile... şi sunt curios de la ce idei aş putea porni...

| Andrei02132 explică (pentru TSO7):

Persoană care se distinge prin vitejie și prin curaj excepțional în războaie, deosebită în alte împrejurări grele ori în muncă.

| aXy99 a răspuns:

Din contra, chiar avem nevoie.

| Andrei02132 explică (pentru aXy99):

Eu cred ca nu avem nevoie happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

De asta m-am nascut euthinking! sa va fac sa aveti nevoie de un erou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă tu rost de Batman sau Spiderman, pls