| Mopmop a întrebat:

De ce nu exista oare in Romania un numar gen 111 la care sa cauti ajutor pentru probleme minore asa incat sa nu sufocam 112? Sau poate exista, caz in care retrag intrebarea!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi redundant, de aia

| Mopmop explică:

Posibil sa ai dreptate. Insa macar la nivelul medical al urgentelor sa existe 111. Sa poti vorbi cu un doctor pentru probleme medicale care nu sunt urgente. Astfel nu toti aolicita ambulanta aiurea. O idee, nu stiu daca e neaparat buna.