| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu introduc cei de la google optiunile de politie și gropi și pe google maps?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La al catalea cont esti cu obsesia asta fata de gmaps si waze?
sunt doua chestii diferite... ce e asa de greu de priceput?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Intră pe profilul meu sectiunea întrebările mele sa vezi ca nu am alta întrebare despre waze, iar pe TPU.ro cauta în întrebări waze și setează ordinea cronologica ca să vezi că niciuna nu e pusă de mine.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca ai ratat prima parte a intrebarii mele

"La al catalea cont esti "

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că din cauza gropilor de la noi, i-ar costa prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai pe waze exista opțiunea asta. Acolo nu ii costa nimic?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îi costă dar au decis să își asume acele costuri.

| PainTech a răspuns:

Optiunea e deja pe Waze. Nu ii vad rostul pe Google Maps. Cele doua produse sunt diferite si au destinatii separate, rezolva doua probleme complet diferite.

Waze este o aplicatie care se bazeaza pe comunitatea de utilizatori pentru a semnala anumite obstacole (precum politie, gropi, accidente) in timp real. Gropile sunt semnalate de utilizatori, nu de echipa "oficiala" a aplicatiei.

In schimb, Google Maps e facuta sa fie o aplicatie cu informatii verificate si precise, e o aplicatie de navigare "traditionala". Are informatii despre magazine, puncte de inters, recenzii. Iti ofera informatii despre autobuze si transport in comun, precum si informatii pentru navigare pe bicicleta, dar si pe jos.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

"Gropile sunt semnalate de utilizatori, nu de echipa "oficiala" a aplicatiei." Păi pe google maps apar accidentele. Nu sunt raportate utilizatori?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca să nu fie acuzați de plagiat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce plagiat? Ca ambele produse sunt ale lor.