| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

De ce nu isi punea lumea la status pe Facebook unde lucreaza? Vad multi care pe Facebook pun doar ce scoala fac nu si unde lucreaza. Dar daca ii cauti pe site-uri de cv-uri ca linkedin ii gasesti. Care este motivul?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Confidentialitatea altfel afla toti colegii si/sau seful de aia evita. Fb e mai rau decat coronavirusul la impartit informatii

| Popa_George_1996_u2Sd explică (pentru mgtow):

Seful de la fostele locuri de munca? si de ce nu s-ar aplica regula cu confidentialitatea si la capitolul facultate?

| mgtow a răspuns (pentru Popa_George_1996_u2Sd):

Nu vor sa fie gasiti de ex nu mi.am pus numele real cu prenumele si am inventat un nickname asa nu ma poate gasi dusmanii poate aia au motive similare

| Celcestietot a răspuns:

Este un mister, eu i-aș întreba pe ei, nu-i greu.

| PainTech a răspuns:

Confidentialitate.
Poate nu vrei ca toata lumea sa stie unde lucrezi sau ce situatie ai.

"Dar daca ii cauti pe site-uri de cv-uri ca linkedin ii gasesti."
Majoritatea carcotasilor nu stiu ce e ala linkedin sau la ce se foloseste, pentru ei internetul inseamna Facebook, Google si Cancan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu consideră de cuviinţă sau sunt mai discreţi şi nu vor să dea prea multe detalii despre ei.
Cel mai rău e de ăia care-şi pun că lucrează la "buzunaru' mamei şi lu' tata". laughing

| Florin9Florin9 a răspuns:

Unii nu-și pun nici ziua de naștere, nici dacă sunt într-o relație, nici alte chestii, nu e ceva greșit, pur și simplu unii nu vor să știe ceilalți prea multe despre ei doar uitându-se la profilul de Facebook.