| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mai suntem ca inainte?
Inainte iesea lumea mai des pe afara.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Deoarece tehnologia a evoluat si odata cu ea ne-am schimbat si mentalitatea(in mai rau)

| T0T a răspuns:

Pentru că acum tinerii găsesc mai interesantă tehnologia decât ieșirile în aer liber.

| Mayhem666 a răspuns:

Pentru ca tehnologia e mai interesanta decat sa stai afara si sa pierzi timpul degeaba, mai iti ataca si UV-ul pielea laughing (parere personala).

| RAY a răspuns:

Nu tehnologia e de vina, de vina sunt parinti vor sa scape de copii le cumpara o tableta apoi pa, asta e adevarul, tehnologia e foarte buna, m-as bucura daca copii aia ar invata ceva si apoi ar discuta subiectul cu alti copii, specia umana ar evolua

| Danyel2002 a răspuns:

Omul a evoluat odată cu tehnologia.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns (pentru ramon2473):

Macar sa-l pastreze, sa-si aduca aminte de tine happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nici afara nu mai e asa bine. Uneori mai ies afara si efectiv nu am ce sa fac. De multe ori cand auzeam ca trebuie sa mergem la padure eu ziceam ca e iarba verde, sunt flori, ca o sa ne jucam cu mingea si cand ajungeam ma zgariam in tot felul de buruieni si stateam degeaba trebuind sa ascult ce mai facea unul, altul prin tinerete.