| existential a întrebat:

De ce nu mai vor romanii sa se vaccineze?
Daca ma uit pe grafic, vad ca s-au vaccinat multi in primavara, dar de cand am intrat in vara, numarul a scazut. Romania e cam pe ultimul loc in Europa la vaccinare.
Credeti ca sunt necesare campanii de genul asta, cu mici gratis (sa ne facem de ras in Europa :))
https://www.digi24.ro/......la-1560339

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Lipsa educatiei si al informarii. Statul roman s-a asigurat ca oamenii sa iasa din cadrul scolilor si liceelor niste marionete proaste usor de manipulat.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de educație si informare.
Atata tot.
Asta se intampla cand lipseste educatia. Oamenii au mai multa încredere in zei si inteleg exagerat de prost naționalismul

| CostinAlamariu a răspuns:

O cauza posibila ar fi faptul ca boala respectiva e din ce in ce mai putin frecventa si oamenii prefera sa nu riste sa ia o doza de vaccin în faza experimentala.

Iar despre campania cu micii nu cred ca ne-am face de ras. În America exista o campanie asemanatoare doar ca se dadea o gogoasa gratis.

| Apokales a răspuns:

Pentru ca guvernul nu se bucura de increderea cetatenilor si pentru ca "da-i, ma, dracu cu vaccinul lor, eu nu fac niciun vaccin". Genul acela de campanie demonstreaza ca ne bucuram la lucruri mici, marunte sau mai rau, ca suntem saraci si ne momeste doar cu mancare, ca principiile noastre cad in fata a trei mici si-o bere.

| existential explică (pentru Apokales):

Mancarea si micile placeri ale vietii.
Sa deshida centru de vaccinare la o shaormerie.
- Cu ce sa fie, cu de toate? Astra Zeneca? Pfizer?
- Astra Zeneca, fara ceapa laughing

| Apokales a răspuns (pentru existential):

Si la un bordel. Testam rezistenta vaccinului la boli venerice. Un pfizer cu oleaca de pi*** eu zic ca merge.

| Jus7t a răspuns:

Iar ma iau gândurile alea nașpa când citesc din astea, dar nu e ca si cum nu știu în ce tara trăiesc și ce oameni sunt pe aici.
Ce sa zic...mai stau puțin prin tara și poate ma tirez și eu.

| Psihiatrie a răspuns:

M-am vaccinat mai mult ca ziceau astia ca inchid salile, dar asa n-aveam tragere-n sula.