| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu merge sa instalez Messengerul?
Dupa ce il instalez imi da eroarea aceasta :
The procedure entry point DdEntry10 could not be located in the dynamic link library DDRAW. dll.
La oricare versiune de Mess imi apare asta. Si mentionez ca este sters din calculator

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dezinstaleaza-l pe acela care il ai acum in pc.
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilita? i:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfâr? it elimini toate fi? ierele create de programul Yahoo! Messenger? i intrarile din regi? tri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din regi? tri de Windows urmezi pa? ii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit"? i dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de regi? tri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware? i elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acela? i lucru? i în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Acum da un restart si descarca CCleaner.
Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Da un restart pc si instaleaza messenger de aici
INSTALARE Yahoo Messenger v 11 [18, 2 Mb] OFFLINE - http://tiny.cc/lhz2e

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca si instaleaza DirectX in functie de windowsul pe care il ai! (daca spuneai si ce windows rulezi iti dadeam link direct download)

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Xp

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

L-am descarcat si tot nu merge

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dat si un restart dupa instalare? Trebuie sa-ti dea o ...eroare ceva!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Dupa ce il instalez imi cere locatia si am dat pe Desktop si imi apar o multime de iconite aprox 50 si messu tot nu merge laughing

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am urmat toti pasii pe care mi i-ai scris si tot nu merge dar oricum iti multumesc mult

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Descarca,instaleaza si ruleaza Gateway Update Utility Version 3.2.0.8 R1 ->este un program care iti scaneaza pc-ul si iti spune ce drivere ai vechi s-au lipsa.
http://support.gateway.com/......etFile.asp

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Dezinstaleaza-l pe acela care il ai acum in pc.
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilita? i:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfâr? it elimini toate fi? ierele create de programul Yahoo! Messenger? i intrarile din regi? tri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din regi? tri de Windows urmezi pa? ii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit"? i dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de regi? tri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware? i elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acela? i lucru? i în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Acum da un restart si descarca CCleaner.
Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Da un restart pc si instaleaza messenger de aici
INSTALARE Yahoo Messenger v 11 [18, 2 Mb] OFFLINE - http://tiny.cc/lhz2e