| Kitty77 a întrebat:

De ce nu merge sa intru pe Mess? Scriu id-ul si parola si cand dau ENTER imi apare o fereastra in care scrie Yahoo! Messenger has stopped working.
Windows can check online for a solution to the problem.
>- Check online for a solution and close the program
>-Close the program
Fundaaa!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in START->Run->Yahoo Messenger->click dreapta pe YM si ->proprietati->compatibilitate->alege windows-ul tau pe care il ai instalat in pc- in prima fereastra si jos de tot bifeaza->Acest program se executa ca Administrator->click pe Apply->OK.
Daca nici asa nu merge atunci reinstaleaza programul!
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Ca sa dezinstalezi Yahoo Messenger mai intai debifeaza ''Sign In Automatically''
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!

Acum instaleaza YM de pe site-ul oficial http://messenger.yahoo.com/

Succes!