| mariposa azul a întrebat:

De ce nu pot intra in apa in timpul menstruatiei?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Apa rece opreste pentru cateva ore fluxul menstrual, dar nu asta e problema. Problema e de igiena, se presupune ca in jur se mai scalda si altii.

| pengu a răspuns:

Mai, nu poti intra in stranduri sau in mare...pentru ca nu este igienic si nici in apa rece, pentru ca poti raci, dar poti face baie si chiar este foarte recomandat sa faci cat mai des in timpul menstrei. nu te mai lua dupa superstitii de babe plictisite tongue
take care happy

| Crisstina a răspuns:

Pentru ca vei face o balta de sange in jurul tau big grin

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Stiam de la mama ca atunci cand ai pentru prima data menstruatie nu prea e bine sa intri in apa pentru ca o sa-ti vina foarte mult, e mai mult o superstitie.

| pinky_2290 a răspuns:

Poti intra in apa in timpul menstruatiei pentru ca ti se opreste fluxul pentru cateva ore. Nu poti intra in piscina pentru ca mai sunt si alti oameni care se scalda acolo si nu prea e igienic :d