| Meme10Memu a întrebat:

De ce nu se da o lege ca programatorii sa iasă la pensie la 45 de ani intrucat programarea solicita mult creierul?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

De ce nu se da o lege ca c ei care muncesc pamantul afara in caldura, in frig sa iasa la pensie la 25 de ani?laughing stii vorba aia daca muncesti din greu fizic te duci de suflet mai rapid decat ala care lucreaza cu capu cum zici tu.
Unde pui ca daca pui o minte intr-un corp dus de suflet nu faci nimic, pe cand o minte arsa pusa intr-un corp puternic are destule sanse sa traisca mai mult timp laughing
Deci eu is pentru aia taranii care dau cu sapa, iar pentru cei ca tin as pune varsta de pensionare undeva la 75 de ani laughing

| Meme10Memu explică (pentru relian):

Zi, de aceea egiptenii antici de rand nu prea treceau de 40 de ani ca se innamoleau in Nil cultivand orez. Unii erau mancati de crocodili. O fi si azi astfel de egipteni. Cat despre taranul roman el cauta sa scape de sapa de iobagie. Mai sunt unii mai traditionalisti insa sunt tot mai rari.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca se vrea o noua ordine mondiala si sa se creeze Matrix!

laughing

| mentholinks a răspuns:

Oricum mulți programatori freacă menta la lucru în România, poate 40 la suta își merita banii care ii primesc.