| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se poate raspunde direct la intrebari si mereu trebuie sa scotoceasca cineva prin intrebari si raspunsuri si sa le aduca in discutie chiar daca nu au nicio relevanta? Sau sa interpreteze fiecare intrebare ca fiind despre persoana care a pus-o?

Uitati-o pe jasmina asta
https://www.tpu.ro/......l-am-luat/

Am patit-o si eu acum o saptamana sa inceapa ilikebounty sa puna intrebari de pe contul meu din 2012 si sa imi zica mie ce probleme am in 2021 pe baza lor. Contul meu a fost a unei prietene. Apoi a unei prietene de-ale ei care mi l-a dat si mie ca nu ne pasa de imagine creata pe TPU sa stam sa ne facem 10 conturi personalizate important e sa punem intrebarile si sa primim raspunsurile de care avem nevoie si daca nu ne mai trebuie contul adio, e un email cu parola nu altceva.
Ce e atat de greu de inteles ca nu toata lumea are TPU si unii pun intrebari si pentru altii?

Adminii nu au o problema cu asta si au userii TPU serios?
https://www.tpu.ro/......ta-adresa/

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce e atat de greu de inteles ca nu toata lumea are TPU si unii pun intrebari si pentru altii?
E foarte greu de înțeles asta. Ce e atât de greu să îți faci un cont aici?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pentru unii e greu, daca nu stai nonstop pe TPU si intri o data pe an iti prinzi urechile aici mai ales cand vezi ca te corecteaza robotelul fara motiv sau ca nu ti se aproba intrebarile si alte prostii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce vrei de la TPU, de la a alunga plictiseala, la a-ți descărca nervii sau a ajuta efectiv oamenii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai fiecare este liber sa raspunda cum vrea si cand vrea. De ce judeci o persoana pentru ca... a cautat prin alte intrebari si raspunsuri? Pana la urma, de asta exista functia respectiva tongue

Si da, in mod normal, ar trebui pusa o intrebare si un raspuns adecvat pentru intrebarea respectiva. Dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa facem asta. Regulile sunt facute sa fie incalcate big grin

| AndreeaWTS a răspuns:

Și tu vrei să credem chestia asta cu moștenirea contului de la o prietenă și de la încă o prietenă... Când nu îți ia nici un minut să-ți faci un cont propriu?
Poate pe noi ăștia care mai mult răspundem decât întrebăm și vrem să ajutăm pe cei care chiar au nevoie, ne stresază spamarea pe care o feceți voi cu întrebări aberante și nereale, sub acoperirea că sunteți mai mulți pe un cont.
Pe bune? Folosiți și aceeași periuță de dinți toți ăștia care sunteți pe un cont? Sau veniți din comuna primitivă?
Asta e.
Cum procedați, așa sunteți tratați.

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaWTS):

Tu crezi ce vrei eu zic doar ca e penibil sa stai sa stalkeresti conturi, gaseste-ti o ocupatie mai normala

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaWTS):

Nu ai cum sa stii ce e real si ce nu, deci nu are nicio relevanta ce spune persoana respectiva in alte intrebari. Poate sa minta 100 de chestii si tu sa nu stii pentru ca vin din acelasi registru (da, atat sunteti de prosti)
Daca vrei sa ajuti, ajuti si atat.
Daca ajuti ca sa primesti fundite si aplaudici, du-te femeie si fa o tocanita ca iti pierzi timpul aici sa umpli goluri de care nu ii pasa nimanui de pe site-ul asta
TPU nu e site de terapie, e site de intrebari si raspunsuri

| AndreeaWTS a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce te isterizezi aiurea?
Dacă tu soliciți ajutorul întrebând, nu tu ești în măsură să pui
și condiții.
Iar noi nu suntem obligați să răspundem tuturor idioților care pun întrebări aberante doar de dragul de a trolla siteul.
Iar la tocăniță trimite-o pe mă-ta, dacă așa te-a educat să răspunzi unei persoane care nu te-a jignit.

De fapt te-a deranjat că unii useri au intuit cam ce e sub nickname-ul tău? După cum vezi, au avut dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaWTS):

Tu te isterizezi ca unii ''mint'' si ca pun nu stiu ce fel de intrebari la care nu te invita nimeni sa raspunzi si ma acuzi de un troll care nu exista. Stii macar ce inseamna trolling-ul? Unde am trollat eu, tristo? Nu stiu ce crezi tu ca au intuit, cred ca ti-e somn ca nu prea intelegi despre ce vorbim aici. Bea-ti cafeaua ca e 12.