| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se tin unii de promisiuni? Nu vor sau sunt iresponsabili?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, nu vor, sunt iresponsabili sau pur si simplu contextul nu le permite in acel moment sa respecte promisiunea, dar in ultimul caz, posibil sa fie cel mai usor de iertat.

Numai bine!

| CostinAlamariu a răspuns:

Cel mai probabil sunt iresponsabili și superficiali

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde de efortul care trebuie sa-l faca pentru tine.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă nu ești capabil să duci la bun sfârșit o treabă, atunci mai bine nu promiți.Aceia care o fac fie sunt prea mândri de ei și fac promisiuni doar așa de impresie,sau o fac crezând că îi va surâde norocul și o să reușească să o scoată cumva la capăt, sau promite cu gândul că poate celui care i-a promis ceva pe viitor, dacă îl poartă cu vorba acesta va uita,mai este și varianta când promite doar ca să scape de gura celui care a trebuit să îi promită, mai este cazul când promitem ceva doar pentru a ne atinge scopul.