| deadhoe a întrebat:

De ce o grămadă de useri folosesc în întrebări expresii cum ar fi "in ziua de azi", "se mai merita" in contexte cum ar fi iubirea? Ce naiba era așa diferit în trecut? De ce se leagă toată lumea de ziua de azi?
Mă, dintotdeauna bărbatul a fost diferit de femeie și înțelegeți lucrurile astea pentru că te naști cu unele caractere. De exemplu, faptul că băieții sunt deseori distanți într-o relație e ceva natural, biologic. (documentați-vă pentru că nu vorbesc aiurea din gura mea)
Vă avertizez că sunt fată ca să nu cumva să i se scoale cuiva să îmi spună că sunt un virginel ofuscat.

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

N-ai specificat ce anume să I se scoale cuiva. Părul de pe cap, sau ce?

| Andreeush a răspuns:

Păi e diferit în ziua de azi față de trecut deoarece lumea sa modernizat, tehnologia a avansat iar lumea a început să se schimbe.

| SG1995 a răspuns (pentru Andreeush):

Lumea e aceeaşi, doar percepțiile unora se schimbă.

| Andreeush a răspuns:

Ce? Am zis ceva greșit?

| Andreeush a răspuns:

Ai inceput sa vorbesti despre lumea din ziua de azi la inceput, dupa aia ai pomenit de iubire.

| J0B0MAT a răspuns:

Cel mai indicat e să ne raportăm la prezent, să trăim în prezent, nu în trecut.

| deadhoe explică:

Am deviat? nici nu-mi pasa

| melodrama a răspuns:

Iti inteleg frustrarea puisor, data viitoare incearca sa nu plangi.

| deadhoe explică (pentru melodrama):

Sunt fata dar contrazice-te cat vrei
nu am de ce sa fiu frustrata