| anonim_4396 a întrebat:

De ce o persoană care nu te suportă (vorbesc la modul general) evită contactul vizual cu tine?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai da, ca de fapt acel contact il deranjeaza, cand vede pe persoana nesuferita, ii poduce disconfort, sau si cum am zis, sa nu ii dea atentie, adica sa ii si arate celui nesuferit ca nu il suporta, ca, cumva sa-i faca rau cum ca observa ca nu este suportat.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contactul vizual este de la creier la creier prin nervii care pornesc de la ochi. Iar persoana care nu te suportă nu dorește acest contact.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai da, ca de fapt acel contact il deranjeaza, cand vede pe persoana nesuferita, ii poduce disconfort, sau si cum am zis, sa nu ii dea atentie, adica sa ii si arate celui nesuferit ca nu il suporta, ca, cumva sa-i faca rau cum ca observa ca nu este suportat.

| Mosotti a răspuns:

Nu neaparat, doar ca se uita urat de f multe ori. Iar aia care evita contactul, evita ca, considera ca nu meriti nici macar privirea lui.
De multe ori cand stai de vb cu cineva si ala zice ce zice si nu se uita la tine, de ex sefu cand te cheama in birou si spune ce are sa-ti spuna, e semn de dispret. Ca si daca doar se uita inseamna ca iti da putin atentie, iar el nu vrea asta.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu prea exista persoane pe care sa nu-i sufar dar cand au existat nu numai contactul cu ochii am evitat dar preferam sa nu-i bag deloc in seama, ma purtam in prezenta lor parca ar fi fost aer.

| CleanHeart a răspuns:

Cine a zis? laughing
Persoanele care nu m.au suportat se uitau la mine de parca as fi fost cea mai rea fiinta din univers

| Mosotti a răspuns (pentru CleanHeart):

Pai am zis, sau se uita urat la acel om.

| Anonima163333 a răspuns:

Persoaan care NU TE PLACE ii logic ca incearca sa te evite. Daca te place, va cauta mereu contactul vizual.