| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii din Coreea de Nord nu fac nimic ca sa schimbe sistemul?

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ei n-au acces la informatii si regimul pare sa fie mai dur ca la noi.

Ca sa faca ceva trebuie sa fie ajutati si se pare ca nimeni nu vrea, desi cred ca se va intampla destul de curand din cauza instabilitatii existente acum in lume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt mult prea manipulati. Majoritatea nici nu stiu ca exista si altceva

| Felys a răspuns:

De frica, cum ne era si noua frica de Ceausescu

| ubox7007 a răspuns:

Pentru ca exista un sistem prea bun de informatie, imd cum se incearca ceva e anihilat, de atatea ori s-a facut asta incat nimeni nu mai incearca. Dar nici ei nu prea inteleg ceea ce se intampla deja, nu toti, evident cei care sunt mai rasariti si acolo isi dau seama de rahat, dar tac pentru ca iti baga intreg neamul la inchisoare/lagar. Daca tu furi, mergi la lagar de impreuna cu familia ta.