| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii,oricat ar pierde, au puterea sa o ia de la inceput ca si cum nu s-a intamplat nimic?
Care de fapt e cea mai mare pierdere?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai ce dz sa faci altceva? totul este treacator in viata,dar, e foarte important si sa inveti ceva din trecut, asa evoluezi in dezvoltarea ta personala, cea mai mare pierdere a omului este lipsa unui scop, sens, in lipsa unui scop ajungi la sinucidere

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca nu prea au de ales.
Cat timp esti in viata, trebuie sa supravietuiesti, iar asta te face sa treci peste, si sa mergi mai departe.
Cel putin, cel mai adesea.

| FreddieM a răspuns:

O luam mereu de la capat pentru ca nu avem alternativa.
Cea mai mare pierdere e cea care nu se poate inlocui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"ca si cum nu s-a intamplat nimic?
Niciodată nu o iei de la început ca si cum nu s-a intamplat nimic.Acel "nimic" te schimba.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar oamenii slabi se lasa schimbati.

| Dalmore a răspuns (pentru aXy99):

Numai oamenii slabi nu învață nimic din experiențe și rămân la fel.

| eckblume a răspuns:

Dispun de reziliență psihologica. Aceasta inseamna capacitatea persoanei de a trece si a rezista problemelor cu care se confrunta.
Fie treci mai departe, fie ramai blocat si stagnezi.