| mentholinks a întrebat:

De ce oare sunt atrasi atat de multi oameni de lux si il privesc ca pe ceva calitativ? Mie mi se pare de prost gust si mizerabil.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tuturor ni se par aiurea chestiile pe care nu ni le permitem happy

| Drimmero a răspuns:

Luxul ti se pare mizerabil? dar mizeria in sine si saracia cum ti se pare?

| Freya1 a răspuns:

Luxul e de multe feluri, iar de luxul de calitate nu are cum sa iti fie scârba.

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca asa au fost crescuti de mici invatati cu materialele.

| Apokales a răspuns:

Pentru ca luxul este asociat cu siguranta si putere.

| AndreeaWTS a răspuns:

Acum, nu știu ce înțelegi tu prin lux.
Ți se pare de prost gust și mizerabil să ai un Audi Q7 în loc de Logan sau să ai o vilă în loc de garsonieră? laughing

| mentholinks explică (pentru AndreeaWTS):

Q7 nu e lux.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru mentholinks):

Ba e un foarte mare lux în comparație cu Logan, Golf, Astra, sau ce mai vrei tu.
Atunci, tu la ce te referi când spui lux? La genți Louis Vuitton? laughing
Ăla nu e lux, e o mare prosteală.