| Omdinmikitari a întrebat:

De ce omul pute mai rău decât orice vietate in caz de nespălare?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca nu foloseste samponul cheia ca sa-l placa femeia

| RAY a răspuns:

Orice animal emana miros, pot fii hormoni sau secreți vaginale, fetele la ovulație transmit un miros puternic, ceea ce mirosim noi nu este nici pe departe ce miroasă o pisica, un câine, omul nu miroasă cel mai rău, avem uleiuri esențiale pieli, pierderea mirosului implica si pierderea memoriei de lunga durata, desi a mirosi noi chesti este bine si cand invatam ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa fie nespalat de multa vreme, daca ajunge sa puta.
Doar un imputit poate sa miroasa asa, sau poate un bolnav mental care nu are idee de ce trebuie sa se spele.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce legătură are cotețul?
Acolo isi fac necesitatile, zilnic. Dacă e să asemănăm, nici latrina din fundul curții nu miroase mai frumos.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu locuiesc la sat, ca să știu. Dar dacă tu vorbești din experiență, te cred. Și te plâng.hee hee

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Orice vietate emite un miros distinct, unic, al ei.
Acum, faptul că unii oameni miros mai rău, decât un animal, e fiindcă nu fac duș, nu isi spală lenjeria intimă (animalele nu au, ele urinează direct pe pământ, omului îi poate "scăpa", voluntar sau involuntar), iar hainele murdare au un miros al lor etc.
Boschetarii cam miros a "de toate" (de la bere, la rachiu ieftin, până la fecale și urină, deci a murdărie). De multe ori, in urma lor, rămâne o duhoare destul de puternică.
Animalele au si ele mirosurile lor, unele destul de accentuate, iar in alte cazuri, observi doar dacă îți bagi nasul in blana/părul lor, dar avantajul lor e că își schimbă părul/blana de două ori pe an. Năpârlirea e un proces natural, fiziologic, prin care organismul își întinerește învelisul pilos, fie cu unul mai dens pentru iarna, fie cu unul mai rar pentru vară. Ele se curăță cu limba, folosesc saliva, iar cand e cald și găsesc câte un râu sau vreo fântână cu apa rece, beneficiază de ea.
Păsările la fel, își shimbă penajul, dar fiecare specie are un miros caracteristic.

| Dismally a răspuns:

Ai simtit vreodata mirosul unui urs sau al unei caprioare din apropiere? Probabil nu daca intrebi asta...

| Dismally a răspuns:

Da, pute de iti cade parul din nas...

| TheStrategist a răspuns:

Nici animalele nu miros prea frumos

| Saiko93 a răspuns:

Toti care au incercat sa afle raspunsul au murit de nari inainte de a oferii umanitatii un review cu privire la sursa problemei laughing uiliuuu se simte pana aici Sfarsitul e aproape, TPU!

| Acidburn1 a răspuns:

Ca mananca numa cacaturi preparate cu alte cacaturi. eu nu put cand transpir ca mananc numa fofoloanca

| Dexter2022 a răspuns:

Transpiratia miroase diferit de la persoana la persoana.
Cei care consuma cadavre de animale(carnita proaspata zic unii) o au mai intepatoare din cauza acidului uric si al amoniacului.