| Anonimm30 a întrebat:

De ce pare ca la baieti e imposibil la a gasi iubita si la fete foarte usor?

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Pentru că "pare" să fie astfel.
Realitatea nu transpune neapărat viziunea ta.

| RAY a răspuns:

Pentru ca fetele sunt frumoase in proportie de 80% iar din baieti 30%, de aici diferenta, restul nu le atrage fizic, de ce ar sta cu ei, asa de plictiseala ca nu au ce face

| Mosotti a răspuns:

La baieti nu e imposibil la a gasi iubita, daca arata bine, gaseste imediat ca si o fata.

Depinde cum arata fata sau baiatul, si dupa ce a trecut proba fizica (care e eliminatorie), apoi conteaza care are comportament mai okey.

| Freya1 a răspuns:

Nu e imposibil sau greu, dar într-adevăr e dificil să găsești omul potrivit la ambele sexe.

| SilentRain a răspuns:

Cine a zis că e ușor că și fata să găsești un iubit ok, ăla e cel mai mare dobitoc posibil
Asta e o aberați, din contra că și fata exist mai multe șanse să dai de o jigodie prefcauta

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Nu se refera la partener ok, se refera ca daca fata vrea, gaseste f repede un iubit, pai gaseste ca arata mai bine decat baiatul care greu gaseste.
Ca-s n baieti frumusei dar nesimtiti, si fetele ii vor.
Deci depinde de fizic in primul rand, nu conteaza ca e fata sau baiat.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

In cazul asta da, și nu neapărat că fetele sunt mai frumoase... Doar că găsești mai repede unul disponibil sa ți-o tragă chiar daca nu ai dinți in gură, doar pentru sex și atât și nu îți va oferi și-o relație

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Pai si atat, insa invers de ce nu e la fel? Sex si atat? De ce ea gaseste mai repede fie si pentru sex, iar invers nu?
Ptr ca depinde si de fizic.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

La băieți le convine mai mult sa ardă ceva gratis decât să de-a 100 de lei la c"rve
E că și cum s-ar oferi un bărbat să ofere banii gratis la o fata fara sa aibă ceva de obținut, clar atunci și-ar găsi repede una
Ai înțeles ideea, că nimic de valoare nu se găsește ușor

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Nu, ideea era ca de ce daca una vrea sa f, gaseste imediat, dar invers nu, ca pana la urma oricare din ei se simt bine la un f, deci e valoare pe valoare pana la urma.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca, de obicei, fetele sunt cele care sunt "curtate", cautate, bagate in seama sau cum vrei tu sa spui.
Si sunt cautate de atatia baieti ca nici nu mai stiu la care sa le raspunda.
In schimb, cand esti baiat, tu trebuie sa le curtezi, sa le bagi in seama, etc.
Desigur, nu pare greu, dar cand adaugi in calcul ca ai o concurenta mult mai mare, deja se schimba situatia.

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca baietii vor corpuri bune fara personalitate/inteligenta, ceea ce inseamna ca fata trebuie sa fie sponsorizata/ingrijita de altcineva fara ajutorul unui alt barbat. Ea cand poate face astea pentru sine, baiatului nu-i convine ca-i prea desteapta si nu se incadreaza in jocurile lui. Fetele nu hartuiesc baieti, dar gunoaiele masculine isi permit sa hartuiasca orice fata "singura" e automat disponibila si limitata la destinul de el. Si din cauza asta, o fata nu poate fi in afara relatiei. Dar baiatu poate face sex si jocuri, fara relatii.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu este imposibil, doar că unii băieți sunt mai disperați.La fete e mai ușor fiindcă ele sunt frumoase.De aceea le placem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata doar pentru ca are gaura intre picioare -> motiveaza mai toti baietii.
Pe cand baietii trebuie sa depuna mult efort pentru a fi luati in seama, si asa poate vor fi refuzati.
Fetele nu sunt nici pe departe atat de interesate de sexualitate ca baietii, multe neputand simti placare niciodata in viata lor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

O fata sanatoasa, are placere si vrea sex, nu stiu de ce n-ar vrea, ca si ele se simt bine, nu doar baietii, n-ar trebui sa fie asa, doar ei sa vrea, ele sa refuze.

Ele refuza ca e baiatu nu prea atractiv, ca altfel abia asteapta sa fie cu ala, fie pentru ssex sau orice ar fi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu toate fetele simt placere, aproximativ jumat din femei o fac doar pentru placerea partenerului

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci au probleme mari ele de sanatate la cap daca nu simt placere.