| Cosminovici18 a întrebat:

De ce pestera nu are nici un peste?

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Doar pentru ca se cheama "pestera " si contine intamplator cuvantul "peste " nu inseamna ca pestii trebuie sa locuiasca acolo.Pestii traiesc in apa, pesterile sunt reci, intunecate, neaerisite si k f putina apa deci nu ar putea trai pesti acolo.In schimb traiesc moluste, gandaci, lilieci si alte vietuitoare de genu

| Kb a răspuns (pentru Andr3):

Trăiesc pești în peșteră

4 răspunsuri:
| EuDarii a răspuns:

Traiesti tu acolo si i-ai omorat pe toti cu intrebarile tale, bah!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e umeda si ii ineaca laughing

| KagomeSan a răspuns:

Deoarece pestele traieste in apa. el, fara apa more. in pestera se afla apa insa foarte putina, deci in conculuzie de asta pesterile nu sunt populate de pesti. acum stii? big grin