| anonim_4396 a întrebat:

De ce prefera multi sa stea si acasa pe telefon in loc de laptop/pc?

8 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Habar nu am dar eu prefer sa stau la calculator sa vad mai mare. Daca eventual obosesc si vreau sa ma odihnesc pun linga mine telefonul cand ma culc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pentru ca asa vrea pu+la lor.

| oglindasultanului a răspuns:

De lene, pozitia e mai comoda, cu laptopu nu se poate sta intins pe spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai lejereanu eu de ex de 2 ani ma uit la filme numai de pe telefon

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Preferi sa te uiti pe un ecran micut, in locul unui monitor normal? + Pe Pc ai multe alte posibilitati. Imi sfideaza logica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu prefer, de 2 ani nu mai am pc/laptop, logic ca as vrea sa vad un film pe ecran mai mare. urmeaza sa imi iau un pc si un monitor mai mare, dar deocamdata ma multumesc sa ma uit si pe tel nu ma deranjeaza m-am obisnuit, nu i chiar asa de rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai ușor, eu nu deschid laptop-ul acasă dacă nu am de gând să fac ceva mai lejer de acolo. Că-n rest, ce mi-e telefon, ce mi-e laptop, pot face aceleași lucruri de pe ambele.

| Florin9Florin9 a răspuns:

În cazul meu
- se deschide cu câteva secunde mai repede și îl am mai la îndemână

-tastatura îmi anticipează cuvintele și tastez mai puțin

-pot sta cu telefonul de exemplu și sub plapumă și pe spate și cum vreau eu, cu laptopul nu e chiar comod.

Și laptopul are avantajele lui dar pentru TPU, Facebook, wapp, YouTube, messenger, îmi place mai mult telefonul.