| MakinTosh a întrebat:

De ce privitul la televizor reduce speranta de viata?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu neaparat speranta... televizorul, respectiv emisiunile TV iti arata ce vor ele sa vezi, nu ce vrei tu, desi nu pare asa.
La stiri iti arata doar lucruri... in mare parte, rele si negative, probleme.
Unele emisiuni prezinta doar cearta, dispute... ce te face sa te pui tu in problemele lor si astfel, nu prea mai esti constient de situatie, consideri ca asa este ok.
Altele prezinta politica, discutii si atat, degeaba.

Sa continui? big grin

| Sofer a răspuns:

Depinde ce privești.

| MakinTosh explică (pentru Sofer):

Adica? Si telefonul afecteaza creierul? Deci chestiile astea sunt valabile si cand citesti sau doar cand vezi filme?

| MakinTosh explică (pentru Sofer):

Adica la ce te referi? Depinde cat de tare ne afecteaza ce vedem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puterea dragostei da.