| Ioscaa1 a întrebat:

De ce s-a schimbat Romtelecom si Cosmote in Telekom?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-au schimbat datorita faptului ca au fost cumparate de Telekom.

| LaLaura a răspuns:

Buna. Deoarece bradul german Deutsche Telekom a cumparat Romtelecom si Cosmote si era normal sa isi schimbe numele in numele firmei cumparate. Inainte Vodafone se numea Connex, Orange- Dialog, si asa mai departe, odata ce firmele mari cumpara firmele mai mici e logic ca numele devin la fel ca firma ce o cumpara. O seara buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e mersul lucrurilor intr o economie globala... companiile mici sunt inghitite de cele mai mari

| Jipa95 a răspuns:

Au venit altii mai mari si au cumparat firma. Uita-te la singurul furnizor de energie electrica de la noi din tara in anii trecuti avea alt nume, pana cand au venit italienii si au cumparat-o, schimbandu-i si numele.

| Imstrong a răspuns:

Că n-au ocupație de aia, poftim!

| crisctina00 a răspuns:

Pentru ca au facut partemeriat