| anonim_4396 a întrebat:

De ce s-au apucat unii, vedete sau nu, să-și deschidă podcasturi?
Ce haz și folos au ele?
Îi face cu ceva mai speciali pe aceia care au podcasturi sau o fac doar de dragul trendului?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce nu? Sunt populare, sunt relaxante pentru cei care le fac și, dacă au și subiecte interesante și atmosfera faină, e ca și cum ai asculta o emisiune la radio, doar că-i mai vezi pe aia pe ecran din când în când, că acum podcast-urile nu mai sunt doar audio. Ție nu ți-ar plăcea să faci bani vorbind despre pasiunile tale?
Să faci o emisiune TV costă enorm, ai nevoie de o grămadă de angajați, o ditamai strategia și nici atunci nu ești sigur că o să aibă audienta, pe când un podcast-ul e accesibil, ai nevoie de calitate audio-video și un subiect bun, formatul e mai flexibil etc.
Fă televiziunea accesibila, o s-o ia toți cu asalt laughing
Asta + faptul că în pandemie majoritatea oamenilor, in special a artiștilor, nu au avut de lucru și așa s-au apucat de creat lucruri pe Internet.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru fanii vedetului sau continutului de gen sunt faine, si vedeta face $$$.

| Wr3nch a răspuns:

Eu de exemplu ascult podcasturi, dar nu de la vedete pentru ca imi place continutul.

| StrongHeart a răspuns:

De foame laughing

| Sekim a răspuns:

Cu siguranță motivul este atenția acordată de oameni în momentul de fata. Ce folos au podcasturile? Asta tine doar de invitatul din acel podcast. Spre exemplu emisiunea lui Denise Rifai cam tot același lucru este doar că adresează strict întrebările și nu vorbește liber.

| Anuket a răspuns:

Dacă prinde, atunci dă-i bătaie. Nu știi până nu încerci, probabil pe asta mizează?

| chichis a răspuns:

A 2-a