| marniii a întrebat:

De ce sa ii spui unui om ca e prea slab si ar trebui sa manance mai mult e ok, dar sa-i spui unui om gras sa nu mai manance si sa slabeasca e urat?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Mie mi se par la fel de deranjante ambele. La urma urmei e alegerea persoanei cat mananca, cata vreme este sanatoasa (nici sa aiba 30 de kg, insa nici 300 - am exagerat cu exemplele, presupun). Daca insa te ingrijoreaza sanatatea unei persoane ii poti spune acest lucru intr-un mod mai frumos, fara sa ii dai impresia ca o obligi sa slabeasca sau sa se ingrase.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca unui om ii spui ca e frumos,va reactiona pozitiv,daca ii spui esti urat va reactiona negativ, pentru ca pers obeze discriminate, astfel ca este mai de rahat sa fii gras decat sa fii slab, bine romanul judeca absoluta orice si critica, te analiseaza mai bine ca un detetor de infrarosu, 75% din romani nu stiu de ce sunt 4 anotimpuri

| CostinAlamariu a răspuns:

Fiindcă ipocrizie