| Superior a întrebat:

De ce Samsung fac telefoane cu specificatii asa De exemplu S8 are performante egale cu un... ahm... telefon de 800 lei. https://www.pcgarage.ro/......lack/slabe in comparatie cu alti concurenti ai pietei?
Inafara de procesorul S8-ului (si ma rog, Asphalt 8 e pe piata de 3 ani si ala e cel mai jucat joc,pe telefone gaming-ul nu evolueaza si nu cred ca se pune cineva sa faca editari sa necesite randari si avem si procesor Intel), acel ASUS merita mai mult pentru ca platesti mult mai putin. Si in aceeasi bani avem...hmm https://www.pcgarage.ro/......yc-silver/ care are asa :
4vs6GB RAM
64GBvs128 Memorie
Procesorul e mai bun cu 100mhz.
Placa video la fel.
Nu zic ca S8 e un telefon prost dar totusi prea scump pentru ce ofera, eu daca ar fi sa aleg un pret corect acela ar fi de 2400-2500 lei (poate mai ieftin, 2200). Daca ziceti ca "Ecran curbat" pai va zic eu ca ala e mai sensibil decat orice alt ecran.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu stiu unde te-ai uitat dar s8 nu e asemanator deloc cu asusul

In primul rand s8-ul are un procesor cu 8 nuclee, rezolutie 4k, gpu mult mai bun, culorile mult peste ale Asus-ului, o multime de senzori.

Ca e 2900 lei acum nu prea ai ce face decat sa mai astepti sa mai scada pretul, dar momentan s8-ul este cel mai bine construit telefon al lor.

Răspuns utilizator avertizat