| anonim_4396 a întrebat:

De ce se produc atâtea televiziuni de știri în România?
Sunt destule pe piața audio-vizualului și toate prezintă aceleași evenimente, nimic inovator.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Stii vorba " prostesti poporul cu televizorul"? Manipulare. Normal ca stirile sunt aceeleasi dar poti sa influentezi oamenii foarte usor prin secventele pe care le difuzezi, atitudinea, pana si ce cuvinte alegi sa folosesti sau in ce ordine prezinti stirile - asa poti sa modelezi opinia publica.
Ce anume poti sa faci inovator la stiri? Exista Naked News - e exact cum suna - stiri prezentate de gagici care se dezbraca si full frontal nudity.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Propaganda pentru spalare de creier a omului de rand

| IonutP22 a răspuns:

Pentru ca exista cerinta. Daca nu s-ar mai uita lumea s-ar orienta spre alte interese!