| AvalohAlyn a întrebat:

De ce se scumpesc iar alimentele?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca s-au mărit și salariile (nu toate), după logica lor.

| StupidOgre a răspuns (pentru Bondarel99):

Daca s-au marit salariile sa se scumpeasca si preturile ca sa stam pe loc si daca se face salariu 100 de milioane o sa faca preturile pe masura doar asa ca sa nu fie niciun progres si sa nu o ducem mai bine

| doctorandus a răspuns:

Intr-o economie capitalista preturile variaza functie de cerere si oferta.

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că e țara plină de idioți care votează PSD-ul.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca nu-s destui producatori.

| Steregoi a răspuns:

Pentru ca creste populatia globala si resursele alimentare nu tin pasul cu aceasta crestere.

Apocalipsa 6:5, 6:"5. Şi când a deschis pecetea a treia, am auzit pe a treia fiinţă, zicând: Vino şi vezi. Şi m-am uitat şi iată un cal negru şi cel care şedea pe el avea un cântar în mâna lui.
6. Şi am auzit, în mijlocul celor patru fiinţe, ca un glas care zicea: Măsura de grâu un dinar, şi trei măsuri de orz un dinar. Dar de untdelemn şi de vin să nu te atingi."