| kevin9 a întrebat:

De ce se spune ca suntem prea multi? *Cat mai detaliat daca se poate,

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Teoretic, din punct de vedere al spatiului total geografic suntem putini, loc avem. Practic se consuma resursele si mai mult, planeta e exploatata periodic, are si ea o limita, de zeci de ani buni tot se extrag tot felul de resurse din el, defrisari in masa, animale sacrificate pentru carne si multe altele + poluarea care e decisiva. Uneori chiar ma intreb cat sa ne mai suporte si planeta, odata dezlantuita natura te face praf, suntem prea mici ca oameni ca sa intelegem lucruri atat de mari, otravim zilnic planeta, doar ca toate astea se intorc doar impotriva noastra, natura se va regenera singura, dar noi nu.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Se zice ca atunci cand s-au inmultit ca iepurii si consuma resursele planetei, se produc,, tsunamiuri'' in care sunt incluse toate clasele.

| Nume6 a răspuns:

Sunt niste conspiratii pe care le zic unii cum ca Coronavirus e plasat ca sa mai omoare din oameni *ca sunt prea multi* cică, chiar dacă nu au nicio dovada si n-are niciun sens presupunerea, conspiratia sau ce o fi ea.

| kevin9 explică (pentru Nume6):

Mi-am pus intrebarea asta de mult mai mult timp inainte virusului asta. Da nu prea am cautat un raspuns pana acum si daca stie cineva de ce ar fi super sa stiu si eu, nu cred ca e doar o simpla conspiratie, cred ca asta e adevarul. Eu fiind un om bun nu sunt de acord cu aceasta ''conspiratie'', iubesc oamenii asa cum sunt ei ca nu au ei si cred ca cu o educatie buna a populatiei s-ar putea ajunge la un echilibru si nu ar fi nevoie sa se apeleze la tot felul de nenorociri, precum... siria, coronavirus, mentinerea oamenilor in saracie, etc...