| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

De ce se supără oamenii atunci când îi tratezi exact cum te tratează și ei?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Treaba lor dacă se supăra doar sa nu se aștepte sa ii tratezi la fel dacă ei te tratează cu indiferenta.

| FreddieM a răspuns:

Eu nu m-as supara, dimpotriva, m-as bucura sa fiu tratat cu simpatie, amabilitate si respect.
Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici tu nu ești mai bună atât timp cât le răspunzi cu aceeași monedă, chiar asta vor sa te facă să te implici, pentru a se simți superiori. Câtă vreme tratezi situația cu indiferenta doar persoana aia are de suferit.

| Totenkampf a răspuns:

Nu e evident? Poți să-i spui bolnavului să nu mai fie bolnav? Un abuzator niciodată nu va iubi la rândul său abuzul, de aceea va căuta un mijloc de manipulare precum "supărarea", căutând astfel să te convingă că întotdeauna problema e la tine. Vorbesc din propria experiență, și nu, nu am avut rolul de abuzat, ci de abuzator din pacate, și-am avut foarte mult de suferit când lucrurile au scăpat de sub control (controlul meu desigur) și cealaltă persoană s-a emancipat, așa că toți care sunt într-o relație de astfel de ordin (și nu neapărat una de dragoste, desigur) nu vă lăsați călcați în picioare și nu vă sfiiți să arătați că medalia are și un revers, și nu mai căutați "aurea mediocritas" ci "veni, vidi, vici", cu indivizi precum am fost eu, spre rușinea mea nu există gri, ci doar alb sau negru.