| anonim_4396 a întrebat:

De ce se țin în continuare granitele deschise sa intre cat mai multi in țară? Poate fi acuzat guvernul de crime împotriva umanității?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Granitele nu pot fi inchise pentru cetatenii proprii, acestia au dreptul sa intre in tara si in actuala stare de urgenta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Granitele sunt inchise. Esti extrem de prost informat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A inchide granita inseamna sa nu permiți accesul cetățenilor straini.
Nicio tara nu isi poate inchide granitele pentru proprii cetateni. Informează te putin inainte sa arunci pe aici cu acuze

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt cetățeni români, deci fac parte din aceeași familie cu noi, sunt frații noștri.