| Arakiss a întrebat:

De ce se tot vorbeste de egalitate intre sexe? Credeti ca va fi vreodata posibila?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Nu, nu cred in egalitate. Pune un barbat sa stea ca bona si o femeie sa lucreze in constructii si vezi care e ponderea, pe sexe, de indivizi care se pricep.
In schimb, eu cred in complementaritate. Ce inseamna asta? Ca barbatii si femeile trebuie sa lucreze in echipa ca societatea sa functioneze. Fiecare sa faca ceea ce celalalt nu e atat de abil sa produca.
De-asta consider ca feminismul postmodernist, sa ii zic asa (deci nu cel de pe vremea sufragetelor) si meninismul sunt niste curente pe care nu le pot lauda. Inutile.

Cat despre prima intrebare (scuza-ma, am raspuns anapoda): se vorbeste pentru ca e un subiect care priveste pe toata lumea. Nu e ceva de nisa. Oamenii tind sa se eticheteze si pe ei insisi si sa lupte pentru o cauza caracteristica acelei etichete.

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu va fi posibil asa ceva niciodata

| Violleta2022 a răspuns:

Dar este deja egalitate intre sexe!

| Hammurabi a răspuns:

Judecă și tu :
Un bărbat, ca să impresioneze o femeie trebuie să-i facă complimente, să-i facă curte, să fie tandru, s-o îmbrățișeze, s-o sărute, să fie grijuliu, să-i ia cadouri, s-o asculte, s-o respecte, s-o susțină, să-i aducă luna de pe cer.
O femeie, ca să impresioneze un bărbat, trebuie să vină goală și cu o bere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ce vorbesti bazaconiile astea un barbat sa impresioneze o femeie trebuie sa vina cu vin si cu buzunarul plin laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

La lista aia se poate adăuga orice. E deschisă. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Daca nu erai deja simpatizat de multi sau mai ales multe pe aici, stii ca iti luai mult "hate"pentru ce ai zis, nu?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Asa am evoluat man, barbati ofereau hrana iar femeile ofereau sex, grija fata de copii, pestera

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

Man, n-o ia nimeni în serios. Pentru că nu pot să răspund serios la așa ceva.
Pe Arakiss îl cunosc. E un tip inteligent, dar câteodată trântește niște întrebări...
Nu pot să-l întreb mereu cât a băut.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Ma bucur sa aflu asta atunci. Din simplul motiv ca intrebarea e tampita si raspunsul tau mai sus, copilaresc. Pot sa mor linistit acum.

| Arakiss explică (pentru Hammurabi):

Doar trei beri, man Timisoreana. Nu d-aia buna ca la tine cum ii zicea Sam Adams parca, ce fericit esti tu...

| Arakiss explică (pentru Endoryus):

Pe cuvant daca n-am vrut sa pun o intrebare desteapta, da asta a iesit. Asta e.

| Endoryus a răspuns (pentru Arakiss):

E mereu o data viitoare. Sau cel putin in cazul de fata.

| Hammurabi a răspuns (pentru Arakiss):

Poate vii și anul ăsta. Te aștept cu bere rece. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Sensibilosii aia de mai jos ce au? Nu mai are omul voie sa faca o gluma.

| Paul754880338 a răspuns (pentru Hammurabi):

Deci:-))
Egalitate perfecta!
Se intra in prelungiri;-))

| Hammurabi a răspuns (pentru Paul754880338):

Ca întotdeauna. laughing

| Plato a răspuns:

Mai rentabil echitate.
Egalitate nu, e utopic si nu ar fi benefic.

| Emma30555 a răspuns:

Egalitate in drepturi si obligatii. Ar trebui sa existe. Egalitate in ceea ce priveste libertatea, mentalitatea

| CleanHeart a răspuns:

E posibila deja, mă bucur că s-a făcut dreptatea asta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In drepturi? Da.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu cred ca va fi posibila.

| GirlOnline81 a răspuns:

Egalitate intre sexe nu a existat, nu exista si nu va exista vreodata.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu exista egalitate intre sexe. Sexele nu sunt egale si nu vor fi vreodata.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Pentru ca, dragul meu, femeile sunt egale bărbaților. Iar dacă ai alta părere, țineți-o pentru tine.

| Treachery a răspuns:

Doar in drepturi