| anonim_4396 a întrebat:

De ce se zburlesc așa românii când aud romgleză?

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

Probabil au vreun handicap.

34 răspunsuri:
| mastadont a răspuns (pentru Hyacinth):

Nu vorbeam de mine, eu sunt calificat ca profesor de limba engleză, am urmat și o facultate în domeniu, deci ar trebui să o știu. Sunt însă destui care au trecut prin școală ca prin brânză și n-au învățat nimic, la mine la meditații e plin de astfel de oameni.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nimic special nici să cunoști și să folosești corect limba română, dar unii se pare că nici pe asta nu o cunosc, chiar dacă s-au născut în românia. Toate limbile sunt de fapt o ciorbă din alte limbi, și engleza este o combinație între cuvinte din limba germană, franceză, latină, și încă alte câteva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Salonatul.

Respect doar pe cine ma respecta. Si vezi ca si tu ai incalcat si continui sa incalci regulamentul. Exprima-te mai frumos, nu mai spune tu ca scriem noi "prostii". Sigur exista un sinonim mai de bun simt. Ca sa nu mai zis ca mi-ai mai spus si alte chestii, cu la fel de multa obraznicie si lipsa de respect, doar pentru simplul fapt ca scrisesem eu un cuvant in engleza. Lasa-ma cu "vai si amar-ul" tau, esti prea exagerat. happy
Nu poti avea pretentia sa fii respectat daca tu nu respecti.

Bye! Ca sa inchei in limba ta preferata.